Programový/á manažer/ka globálního rozvojového vzdělávání a osvěty

Místo výkonu: Praha
Typ vztahu: Plný úvazek
Nástup: 1. června
Výběrové řízení: Ano

Organizační kontext

Charita Česká republika je největší nestátní poskytovatel sociálních a zdravotních služeb u nás, zaměřuje se na pomoc lidem se zdravotním postižením, seniorům, lidem v sociální či hmotné nouzi apod. Formou humanitární pomoci a rozvojové spolupráce pomáhá také v zahraničí. Je členem Caritas Europa a Caritas Internacionalis.

Nabízená pozice zahrnuje dvě pracovní náplně:
  1. Programový management sekce GRV a osvěty v rámci oddělení Humanitární pomoci a rozvojové spolupráce (HPRS)
  2. Management české části evropského projektu „MIND Migration. Interconnectedness. Development“ zaměřeného na problematiku migrace a rozvoje (12 partnerských Charit, 11 zemí EU)

Náplň práce

Programový management sekce GRV a osvěty:
  • Zodpovědnost za chod sekce a vedení týmu GRV a osvěty
  • Strategické plánování činnosti sekce GRV a osvěty a hledání nových projektových příležitostí a jejich financování
  • Supervize při psaní nových projektových žádostí
  • Kontrola finanční stránky projektů a celé sekce
  • Účast na poradách vedení oddělení
  • Reprezentace Charity ČR pro GRV a osvětu (pracovní skupina FoRS, vládní instituce – ČRA, MZV apod., Caritas Europa, Caritas Internationalis)
Management české části evropského projektu „MIND Migration. Interconnectedness. Development.“:
  • Odpovědnost za naplnění výstupů a cílů projektu v rámci schváleného rozpočtu (v souladu s projektovými dokumenty a smlouvou s vedoucí organizací)
  • Plánování aktivit projektu a využití rozpočtových prostředků
  • Zodpovědnost za realizaci projektových aktivit v ČR
  • Pravidelná evaluace naplňování výstupů a cílů projektu (dle indikátorů logframu), identifikace problémů a navrhování případných nápravných opatření (včetně modifikace rozpočtu)
  • Vedení projektového týmu (projektový koordinátor, finanční koordinátor, migrační expert)
  • Komunikace a spolupráce s partnery projektu (účast na pravidelných koordinačních setkáních) a dalšími zapojenými subjekty (ze státní, ziskové i neziskové sféry)
  • Reportování vedoucí organizaci (Charita Rakousko) a donorům (Evropská komise, ČRA)
  • Zajištění PR projektu dle požadavků donorů a vedoucí organizace

Požadujeme

  • Zkušenost s projektovým cyklem včetně identifikace, formulace a implementace projektů
  • Zkušenost s realizací osvětových kampaní a plánování advocacy strategies
  • Zkušenosti s finančním řízením projektů
  • Vynikající formulační schopnosti (verbální i písemné)
  • Velmi dobrá znalost angličtiny slovem i písmem
  • Organizační schopnosti, flexibilita, schopnost dodržovat termíny, odolnost vůči stresu
  • Pokročilá uživatelská znalost kancelářského softwaru (především MS Excel a Word)
  • Zkušenost s vedením menšího týmu
  • Samostatnost a schopnost rozhodovat
Výhodou:
  • Zkušenost s koordinací českých i mezinárodních projektů v oblasti GRV a osvěty
  • Znalost donorského prostředí (Evropská komise, ČRA, další donoři výhodou)
  • Přímá zkušenost s vedením projektů financovaných z prostředků Evropské komise výhodou
  • Znalost strategií pro GRV a osvětu
  • Orientace v problematice migrace

Nabízíme

  • možnost seberealizace
  • zajímavou práci v centru Prahy
  • získání zkušeností na mezinárodní úrovni
  • zázemí organizace s dlouholetou praxí v daném oboru
  • práce v mladém a skvělém kolektivu
  • odpovídající mzda v NNO
  • pracovní výjezdy do zahraničí
  • stravenky
  • pracovní notebook a telefon
  • pět týdnů dovolené, sick days, home office

Jak se přihlásit

Kvalifikovaní zájemci mohou posílat své přihlášky na e-mailovou adresu jobs@caritas.cz. Přihláška musí obsahovat motivační dopis a aktuální životopis. Životopis musí obsahovat plné kontaktní informace.

Uzávěrka přihlášek je 10. května 2017.

V předmětu emailu uveďte: „Projektový manažer/ka GRV a osvěty“.

Přílohy pojmenujte dle následujícího vzorce:
„jmeno_příjmení_CV“
„jméno_příjmení_motivační dopis“.

Nástup od 1. června 2017.

UPOZORNĚNÍ: Pouze včas zaslané a správně označené žádosti budou přijaty k posouzení. Pouze kandidáti vybraní k postupu do dalšího kola obdrží od zástupce Charity ČR odpověď.