Stážista pro oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce

Místo výkonu: Praha
Nástup: Dle dohody
Výběrové řízení: Ano
Kontaktní osoba: Tereza Režnarová

Informace o pozici

Název pozice: Stážista pro oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce CHČR

Typ pozice: stáž

Očekávaná délka: 2–6 měsíců

Místo výkonu práce: Praha

Nástup: začátek července 2018

Pracovní doba: od pondělí do pátku dle vzájemné domluvy

Organizační kontext

  • Charita Česká republika je největším poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb v České republice
  • nabízí pomoc lidem v nouzi u nás i v zahraničí a provozuje širokou síť sociálních, zdravotních a humanitárních služeb
  • má díky členství v síti Caritas Internationalis a Caritas Europa partnery po celém světě
  • v rámci humanitární a rozvojové pomoci má zastoupení ve 29 zemích světa (např. Zambie, Irák, Moldavsko, Mongolsko, aj.) především v oblasti zdravotnictví, sociální péče a vzdělávání. Věnuje se také podpoře zemědělství a občanské společnosti.
  • více o nás na www.charita.cz, www.trikralovasbirka.cz, svet.charita.cz

Náplň práce

  • Sběr dat ke zpracování humanitárního profilu na základě zemí naší působnosti a humanitární pomoci v daných oblastech (přírodní katastrofy, man-made krizové situace, s jakými donory CHČR nejvíce spolupracuje, s jakými lokálními a mezinárodními partnery nejvíce spolupracujeme, aj.). Práce spočívá v dohledávání informací z interních dokumentů CHČR, projektových dokumentů, atd.
  • Další nedílnou součástí stáže je administrativní pomoc pro oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce (možnost spolupráce s regionálními manažery, programovými manažery daných zemí či finančním manažerem)
  • práce na zpracování textů, podkladů pro projekty
  • přepisování dat do formulářů,
  • překlady
  • spolupráce při organizování akcí interních i veřejných akcí CHČR

Požadavky

  • student vysoké školy (obor rozvojová a humanitární studia, mezinárodní vztahy, či jiné podobné obory)
  • velmi dobrá znalost angličtiny
  • zkušenost se zpracováním dat
  • systematický přístup k práci
  • preciznost
  • velmi dobrý písemný projev
  • práce s PC
  • samostatnost
  • všeobecné znalosti z oblasti humanitární práce výhodou

Nabízíme

  • možnost vytvoření si nových kontaktů a šance pro budoucí dlouhodobější spolupráci
  • možnost sebevzdělávání a sebe-rozvoje během stáže
  • prohloubení znalostí v humanitárním a rozvojovém sektoru
  • možnost nahlédnout a proniknout do interního chodu CHČR
  • úzká spolupráce s regionálními a programovými manažery a ostatními zaměstnanci CHČR
  • uznání stáže osobním ohodnocením
  • zázemí stabilní neziskové organizace v centru Prahy
  • příjemný, vstřícný a přátelský kolektiv

Jak se přihlásit

Přihláška musí obsahovat motivační dopis v angličtině (max. 1 strana) a aktuální životopis (v češtině nebo angličtině) s kontaktními údaji. Uzávěrka přihlášek je 25. 6. 2018. Žádosti jsou průběžně přezkoumávány a vhodný kandidát může být vybrán před termínem. Životopis a motivační dopis do zmíněného termínu zasílejte na e-mail a.EobZ2j0sAk8~l7VX~mYZhaa8kmb.