Vedoucí odd. humanitární pomoci a rozvojové spolupráce

Místo výkonu: Praha
Typ vztahu: Plný úvazek
Nástup: dohodou
Výběrové řízení: Ano

Organizační kontext

Charita Česká republika je největší nestátní poskytovatel sociálních a zdravotních služeb u nás, zaměřuje se na pomoc lidem se zdravotním postižením, seniorům, lidem v sociální či hmotné nouzi apod. Formou humanitární pomoci a rozvojové spolupráce pomáhá také v zahraničí. Je členem Caritas Europa a Caritas Internacionalis.

Náplň práce

  • vedení oddělení (cca 20 zaměstnanců v Praze, 110 s misemi) a zodpovědnost za jeho rozvoj
  • příprava a realizace personální, obsahové a rozvojové strategie oddělení
  • supervize zahraničních misí Charity ČR a realizovaných projektů
  • komunikace s českými a zahraničními strategickými partnery Charity ČR
  • komunikace a spolupráce s arcidiecézními a diecézními Charitami
  • zodpovědnost za rozpočet oddělení a spolupráce na zajištění zdrojů financování
  • poskytování poradenství při implementaci dílčích projektů
  • poskytování rozhovorů do médií

Požadujeme

  • VŠ vzdělání
  • výborná znalost angličtiny slovem i písmem nutností
  • min 3 roky zkušenosti s projektovým managementem
  • min 2 roky zkušenost s řízením většího kolektivu zaměstatnanců
  • vysokou pracovní morálku a bezúhonnost
  • organizační schopnosti, flexibilita, schopnost dodržovat termíny a pracovat pod stresem, tah na branku
  • ochotu příležitostně cestovat
  • ztotožnění se s Etickým kodexem CHČR

Výhodou:

  • praxe v oblasti humanitární nebo rozvojové pomoci, popř. významnější zkušenosti s prací v rozvojových zemích
  • 1-2 roky práce v terénu na zahraniční misi
  • znalost dalších světových jazyků

Nabízíme

  • 5 týdnů dovolené
  • možnost home office
  • pružná pracovní doba
  • služební telefon i pro soukromé volání
  • příjemné pracovní prostředí v centru Prahy
  • firemní vzdělávání
  • stravovací kupony
  • možnost seberealizace a vykonávání smysluplné práce
  • mzdu 35 - 40 000 Kč + pololetní odměny
  • nástup možný dle domluvy

Strukturovaný životopis s motivačním dopisem zasílejte e-mailem na: sekretariat@charita.cz. Do předmětu napište: „VŘ – VEDOUCÍ HPRS“.

Uzávěrka přihlášek: 30. července 2017