Charita pomáhá po ničivých záplavách v Pákistánu
30. září 2022 Aktuality

Charita pomáhá po ničivých záplavách v Pákistánu

Pákistán se potýká s důsledky bezprecedentních záplav, které přímo zasáhly na 33 milionů obyvatel země. Pod vodou zmizela třetina území Pákistánu, miliony Pákistánců přišly o zdroj obživy. Charitní síť pomáhá zasaženým lidem zajistit základní životní potřeby. Charita Česká republika přispěla na pomoc částkou 250 000 korun ze svého krizového fondu.

Katastrofické důsledky

Extrémní monzunové deště, které v tomto roce zasáhly Pákistán, připravily o život přes 1400 lidí včetně dětí. Miliony obyvatel zároveň přišly o zdroj obživy, což má dramatické důsledky především pro ohrožené komunity. Na milion domovů je poškozeno či zcela zničeno, 800 000 hektarů zemědělské půdy zdevastováno, voda s sebou vzala životy 740 tisíc hospodářských zvířat. Nejvíce ohrožení jsou ti nejchudší obyvatelé, kteří potřebují okamžitou humanitární pomoc. Charita na místě zajišťuje základní životní potřeby těch, které voda připravila o všechno.

Pakistáni se snaží zachránit před velkou vodou

Přispějte do humanitárního fondu pro mimořádné události

55660022/0800
VS 400

Charita pomáhá přímo na místě

Charitní síť okamžitě vyhlásila sbírku na pomoc postiženým lidem, aby bylo možné zajistit jim základní potřeby, jako jsou pitná voda, potraviny, hygienické potřeby a přístřeší. Na pomoc přispěla ze svého krizového fondu i Charita Česká republika, a to částkou zhruba čtvrt milionu korun (10 000 dolarů). Naši kolegové v Pákistánu zajišťují okamžitou humanitární pomoc desítkám tisíc lidí. Zajišťují přístřeší a zdravotní pomoc a rozdávají hygienické a potravinové balíčky.

Naši kolegové pomáhají v Pakistánu

Díky krizovému fondu může Charita Česká republika poskytnout okamžitou pomoc tam, kde je to potřeba, především v důsledku války či přírodní katastrofy. I vy můžete přispět do krizového fondu, abychom i v případě dalších humanitárních katastrof mohli rychle reagovat a poskytnout bezprostřední pomoc.