Charita vybaví pediatrickou nemocnici v Kambodži moderními zdravotnickými přístroji
9. prosince 2021 Aktuality

Charita vybaví pediatrickou nemocnici v Kambodži moderními zdravotnickými přístroji

Charita Česká republika dlouhodobě pomáhá v Kambodži zlepšit zdravotní péči pro matky a novorozence. Tentokrát vybavíme Národní pediatrickou nemocnici v kambodžském Phnom Penhu potřebnými zdravotnickými přístroji. Vybavení nemocnice a s ním spojené školení místních zaměstnanců přispěje ke snížení úmrtnosti novorozenců a dětí mladších pěti let a snížení mateřské úmrtnosti.

Lepší přístup k předporodní a poporodní péči

Dodávka zdravotnických přístrojů do Národní pediatrické nemocnice v Kambodži proběhne v rámci zahraniční rozvojové spolupráce České republiky. Charita uspěla mezi širokou konkurencí a získala veřejnou zakázku vypsanou Českou rozvojovou agenturou.

Charita ve spolupráci s místní firmou DKSH (Cambodia) Ltd. vybaví Národní pediatrickou nemocnici v Phnom Penhu zdravotnickými přístroji, které jsou přizpůsobené specifickým místním podmínkám, jako jsou stavební či energetická omezení. Mezi dodávané zdravotnické přístroje a vybavení patří například monitor životních funkcí, ventilátor pro mechanickou ventilaci dospělých, porodní stůl, vyšetřovací křeslo, ultrazvuk, novorozenecký resuscitační přístroj, transportní inkubátor a další.

Zdravotnické prostředky pomohou zlepšit péči v místní nemocnici

Zdravotnické prostředky pro operační sály a intenzivní péči pomohou zkvalitnit diagnostickou péči a zajistit bezpečné provádění operačních výkonů. Zároveň se díky modernímu vybavení zlepší následná intenzivní i standardní lůžková péče.

V Phnom Penhu také vyškolíme zdravotnický a technický personál Národní pediatrické nemocnice ve správné obsluze a údržbě nových zdravotnických přístrojů a vybavení. Školení se zaměří i na zajištění servisu a preventivních prohlídek během záruční doby.

Charita dlouhodobě pomáhá v Kambodži

V Kambodži působíme od roku 2011, kromě rozvoje zdravotní péče jsme se zaměřili na zlepšení přístupu k pitné vodě a sanitaci, věnovali jsme se také inkluzi ve vzdělávání a podpořili jsme integraci lidí s handicapem na trh práce.

Vedoucí oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Charity Jiří Škvor navštívil kambodžskou nemocnici

Dodávka zdravotnických přístrojů do Národní pediatrické nemocnice v Kambodži je možná díky podpoře České rozvojové agentury.

Česká republika pomáhá