Inovativní soutěž Labyrint 2030 zná postupující projekty. Během téměř tří měsíců se sešlo 14 přihlášených nápadů, z nichž odborná porota vybrala pět nejlepších, které se zúčastní Inovativního labu.
Po téměř třech měsících je 1. kolo inovativní soutěž pro studenty a mladé Labyrint 2030 u konce. Během podzimu se sešlo 14 velmi zajímavých projektů, které se zaměřovaly na téměř všechny aspekty rozvoje od sociálních projektů a pomoci uprchlíkům, přes ochranu životního prostředí až po vzdělávání i genderovou rovnost.
Odborná porota, složená z Barbory Žák Vlasové, programové manažerky České rozvojové agentury, Jiřího Škvora, vedoucího oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Charity ČR a Jana Blinky, vedoucího mise Charity ČR v Gruzii, vybrala ze všech přihlášek pět projektů, které postupují do Inovativního labu. V něm na vítěze prvního kola čeká workshop projektového řízení, mentoring rozvojových projektů i závěrečná konference Inovační fórum, kde se rozhodne o finálním vítězi celé soutěže, který se podívá na jednu z misí Charity ČR.
Do Inovativního labu postupuje Adam Táborský s projektem Terapie mezi stromy v Gruzii, Martin Převrátil s projektem Zvýšení povědomí o možnostech snížení koncentrace arsenu z kontaminovaných podzemních vod v Mongolsku, Alena Machálková a Michaela Šrámková s projektem Workshop výroby menstruačních vložek jako podpora emancipace žen v Zambii, Pavel Ruzyak s projektem Filmový kroužek pro zrakově handicapované děti a širší veřejnost v Gruzii a Petr Čanda, Tereza Čechová a Lukáš Bejček s projektem Cihlovačka pro školu v Kashitu v Zambii.
Postupujícím gratulujeme a všem, kteří poslali přihlášku, děkujeme za účast!