Labyrint 2030 na Týdnu inovací
1. října 2020 Labyrint 2030

Labyrint 2030 na Týdnu inovací

Letošní hlavní událost Týdne inovací ve Fóru Karlín, která proběhla v úterý 29. září 2020, byla inspirativním setkáním inspirativních lidí i nápadů. Nechyběla na něm ani sekce Globálního rozvojového vzdělávání Charity Česká republika.

Pátý ročník Týdne inovací se i přes nepříznivou epidemiologickou situaci podařilo úspěšně zrealizovat. Na hlavní událost již tradičního veletrhu, věnovaného technologiím, inovacím a s nimi spojeným workshopům a seminářům, dorazilo letos, i přes řadu omezení, na 500 návštěvníků.

Sekce Globálního rozvojového vzdělávání Charity Česká republika v rámci svého stánku o inovacích v rozvojové spolupráci a humanitární pomoci také představila v rámci projektu Labyrint 2030 soutěž pro studenty a mladé lidi do 30 let, zaměřenou právě na tuto tematiku.

Kromě propagace soutěže se návštěvníci charitního stánku mohli dozvědět o konkrétních projektech, ve kterých Charita inovativní přístupy a technologie využívá a také se informovat o tom, jak se případně jejich firmy do spolupráce s Charitou mohou zapojit.