CHARITA PRO IRÁK

č.ú. 55660022/0800, VS 180

DMS CHARITASVET
na číslo 87 777

Všem dárcům děkujeme.

CHARITA PRO SÝRII

č.ú. 55660022/0800, VS 182

DMS CHARITASVET
na číslo 87 777

Všem dárcům děkujeme.

Dalal ze Sýrie vypráví

Dalal ze Sýrie vypráví

„Do Jordánska jsem dorazila po dlouhé a náročné cestě ze Sýrie k jordánským hranicím … protože jsme uprchli bez jakýchkoliv oficiálních dokumentů, vstoupili jsme do země ilegálně a byli jsme posláni do utečeneckého tábora," začíná svůj příběh Dalal.

Syrská uprchlice Dalal dorazila do Jordánska 6. dubna 2013 společně se svými čtyřmi dětmi, dvěma chlapci a dvěma dívkami ve věku mezi 4 a 14 lety, s matkou, sedmi sourozenci a švagrovou. Její manžel před několika lety zemřel a ona je od té doby hlavou této velké rodiny.

V uprchlickém táboře prožili náročné období. „Je tam naprostý zmatek a rozhodně to není vhodné místo pro lidské bytosti… moje matka je nemocná, potřebuje pravidelnou zdravotní péči a ovzduší v táboře pro ni nebylo zdravé,“ vysvětluje Dalal.

Díky pomoci jordánské rodiny byla celá rodina propuštěna z tábora na kauci. Všichni odešli do oblasti Mafraq, kde se jim podařilo pronajmout malý dům. „Dům, který jsme našli je pro 14 lidí příliš malý, ale nemáme jinou možnost, protože toto přístřeší potřebujeme,“ říká Dalal.

Její čtrnáctiletý syn pracuje v obchodu a mzda, kterou denně dostává, vystačí pouze na chleba pro rodinu. „Potraviny, společně s nájmem za dům, pro nás představují velký problém. Jsme velká rodina a já potřebuji obstarat jídlo, zejména pro moje malé děti,“ vysvětluje.

Dalal kontaktovala centrum jordánské Charity v oblasti Mafraq, kde byla přijata a zaregistrována pro příjem pomoci. „Od Charity dostanu každý měsíc potravinový poukaz na jídlo pro mou rodinu. S tímto poukazem mohu jít a podle svého uvážení vybrat potraviny, které potřebuji pro své děti.“

Dalal nakoupila maso, kuře a zeleninu. „Moje děti byly ohromené, když viděly jídlo, které jsem za tyto poukazy dostala… hodně to pro mě znamenalo a určitě to pomohlo ulevit zdejším těžkým životním podmínkám,“ uzavírá Dalal.

Charita ČR podporuje činnost jordánské Charity. Do pomoci se lze zapojit zasláním finančního příspěvku na sbírku Charita pro Sýrii, na účet číslo 55660022/0800, variabilní symbol 182. Dárcům ze srdce děkujeme.