Nový ultrazvuk pro budoucí maminky
14. prosince 2017 Libanon

Nový ultrazvuk pro budoucí maminky

Zdravotní centrum v Rayfounu v Libanonu má od včerejška nový ultrazvukový přístroj, který bude sloužit k vyšetření budoucích maminek. Jeho pořízením Charita stovkám těhotných syrských a libanonských žen zajistila kvalitnější péči. Lékařům nový ultrazvuk například usnadní včas najít problém a řešit jej tak, aby se předešlo předporodním a porodním komplikacím. Těšíme se na spoustu miminek, která se díky nám narodí v pořádku!   

V blízkém okolí Rayfounu, nedaleko libanonského hlavního města Beirút žijí desítky tisíc syrských rodin, které uprchly před válkou do Libanonu. Pro místní zdravotní centra, jež se snaží těmto lidem poskytnout odbornou pomoc, představují velkou výzvu, ne vždy takovou, kterou zvládají vlastními silami. Proto jim Charita nabízí pomocnou Předání nového ultrazvukuruku. 

Nové zařízení umožní lepší péči o stovky syrských i libanonských těhotných žen, které do centra docházejí. Slavnostního předání přístroje se účastnil i prezident Charity Libanon, zástupci Charity Česká republika a také zástupce české ambasády v Bejrútu.

Zařízení bylo zakoupeno v rámci projektu „Prenatální péče o ohrožené ženy v Libanonu“ financovaného českým ministerstvem zahraničí.