6. května 2015 Moldavsko

Partnerská organizace Charity ČR nominována na Národní cenu 2015

Moldavská Asociace HomeCare dlouhodobě spolupracující s Charitou ČR byla jako jedna z šesti organizací nominována na Národní cenu o nejaktivnější neziskovou organizaci poskytující zdravotní péči v zemi.

Národní cenu péče o zdraví 2015 vyhlašuje Kancelář Světové zdravotnické organizace v Moldavsku společně s moldavským Ministerstvem zdravotnictví, Národní zdravotní pojišťovnou a Centrem pro informace a komunikaci ve zdravotnictví. Zástupci jmenovaných institucí vybírali vítěze v kategoriích nejlepší tým zdravotních sester, nejlepší záchranný tým, nejúspěšnější aktivity veřejné péče o zdraví, nejlepší řízení zdravotnických organizací aj.

Asociace HomeCare uspěla v konkurenci 32 organizací a dostala se do prestižního výběru pouhých šesti z nich. Již od roku 2010 rozvíjí v Moldavsku společně s Charitou ČR služby domácí péče. Od roku 2013 se věnuje prevenci a léčbě diabetu v Kišiněvě a pěti oblastech na jihu země.

Asociace HomeCare sice nakonec nejvyšší cenu nezískala, i tak však samotná nominace znamená obrovský úspěch. Charita ČR svým kolegům v Moldavsku srdečně gratuluje.