Přečtěte si Příběh syrské války
15. července 2020 Sýrie

Přečtěte si Příběh syrské války

Krutý konflikt v Sýrii pokračuje již desátým rokem. Nově publikovaný speciál vám válku vysvětlí přehledně, srozumitelně a v souvislostech.

Hlavním impulsem pro začátek občanské války v Sýrii bylo brutální potlačení protestů Arabského jara na jaře 2011. Konflikt od té doby komplikovaly geopolitické zájmy regionálních a světových mocností, sektářské napětí mezi etniky uvnitř Sýrie, ale i neústupnost a krutost režimu Baššára Asada. Výsledkem jsou statisíce mrtvých (podle odhadů to může být až půl milionu), 6 milionů utečenců a téměř stejné množství vnitřně vysídlených uvnitř Sýrie.

I přes tyto zdrcující statistiky boje v Sýrii pokračují dodnes. V české mediální scéně ale informace o konfliktu téměř vymizely a mnozí ani netuší, že válka nadále pokračuje. I to se snaží změnit nový multimediální web Příběh syrské války, na kterém naleznete kvalitní informace o příčinách, kontextu a souvislostech tohoto vleklého konfliktu.

Web vznikl pod záštitou Atlas of Today’s World a je výsledkem spolupráce české akademické sféry a humanitárních organizací včetně Charity České republika. Na obsahu se tak podíleli odborníci na Blízký východ, akademici i neziskové organizace. Mimo jiné zde také naleznete informace o humanitární pomoci, kterou Charita Česká republika poskytovala a poskytuje lidem zasaženým syrskou válkou.

Pokud tedy hledáte kvalitní zdroj informací, který vám pomůže porozumět příčinám a kontextu jednoho z nejhorších konfliktů současnosti, navštivte web Příběh syrské války.

Pokud chcete přispět na pomoc Charity České republika v Sýrii, můžete tak udělat na sbírkové konto 55660022/0800, variabilní symbol 182.

Kateřina Velíšková

Administrátor projektů na Blízkém východě
E-mail: 68Go87d7TorvZcagc8m%C1.7~bGkO1p