Potěšit na Vánoce své blízké a zároveň pomoci lidem v nouzi. Charita Česká republika spouští Smysluplný dar
25. listopadu 2022 Tiskové zprávy

Potěšit na Vánoce své blízké a zároveň pomoci lidem v nouzi. Charita Česká republika spouští Smysluplný dar

Charita Česká republika přichází tyto Vánoce s novinkou pro všechny, kdo chtějí svým blízkým věnovat Smysluplný dar. Tento dar nejenže potěší, ale zároveň dá lidem v nouzi šanci na lepší život. Vybírat je možné z řady smysluplných dárků, jako je podpora školní docházky, kurz včelaření pro venkovany v chudých zemích nebo soběstačnost žen.

V dnešní době lidé často chtějí darovat svým blízkým pod stromeček dárky, které nejen potěší, ale jsou také smysluplné,“ říká Lenka Pipková z Oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Charity Česká republika. „S nabídkou takových dárků letos poprvé přichází i Charita Česká republika a spouští kampaň Smysluplný dar,“ dodává Pipková.

Smysluplný dar nabízí lidem možnost letos vánočním dárkem potěšit své blízké a zároveň dát lidem v nouzi šanci na soběstačnost a lepší život. Pomáhá jim totiž rozjet vlastní živnost, začít farmařit či si zajistit jiný, trvale udržitelný zdroj obživy. Ve světě žije mnoho těch, kterým k soběstačnému životu často chybí jen drobná pomoc v začátku. Může jít o základní farmářské náčiní, základy podnikatelských dovedností a finanční gramotnosti nebo třeba možnost chodit do školy. Smysluplný dar právě tuhle startovní pomoc nabízí.

Dárky je možné vybírat na stránce www.smysluplnydar.cz a ve formě darovacího certifikátu následně věnovat blízkým,“ vysvětluje Pipková. „Ať si lidé vyberou kurz včelaření, lopatu a hrábě nebo třeba podporu žen, pomůžou lidem v nouzi postavit se na vlastní nohy,“ doplňuje Pipková.

Po soběstačnosti toužila i Eman z Iráku. Odjakživa si přála stát se švadlenou. Postavit se na vlastní nohy ale není pro ženy v Iráku snadné. Díky Charitě Česká republika se Eman naučila, jak vést vlastní živnost, a získala drobný grant do začátku. Dnes je tahle maminka 5 dětí vyhledávanou švadlenou a pomáhá zajistit rodině obživu. Pořízením Smysluplného daru mohou o letošních Vánocích dárci lidem, jako je Eman, pomoci.

100 % ceny darovacího certifikátu putuje na pomoc lidem ve znevýhodněných regionech. Smysluplný dar symbolizuje konkrétní formu pomoci.

Kontakt pro média

Lenka Pipková, editor zahraničních témat         
E-mail: lenka.pipkova@charita.cz                         
Tel: +420 605 879 545