Darujte k Vánocům trvalou změnu pro lidi v rozvojových zemích
13. prosince 2021 Aktuality

Darujte k Vánocům trvalou změnu pro lidi v rozvojových zemích

Nejúčinnější pomoc je ta, kterou už nebudete znovu potřebovat. Charita proto pomáhá lidem ve znevýhodněných regionech, aby se dokázali jednou provždy postavit na vlastní nohy. Pomozte společně s námi dát těmto lidem naději na lepší život a darujte jim k Vánocům trvalou změnu. Nejenže pomůžete potřebným, ale zároveň od nás obdržíte vánoční darovací certifikát, kterým můžete potěšit své blízké, aby i oni získali dobrý pocit z pomoci druhým.

Dárek, který má smysl

Mnoho lidí v nouzi nemá často možnost se svou situací cokoliv udělat. Jsou odkázáni na humanitární pomoc, mnohdy nemají dost prostředků na zajištění obživy a ani vlastní střechu nad hlavou.

Přitom stačí málo a s drobnou podporou dokážou tito lidé překonat náročné překážky a znovu se postavit na vlastní nohy. Tak jako sestry Annie a Bibiane z Demokratické republiky Kongo. Obě ženy si prošly doslova peklem a z jejich vyprávění o útěku do Zambie mrazí.

Sestry Annie a Bibiane

„Unikly jsme v tu noc, kdy unesli mého manžela. Už jsem ho nikdy neviděla,“ popisuje Annie, která se svou sestrou Bibiane uprchla z Demokratické republiky Kongo před ozbrojenými rebely. Ti nejprve zavraždili Bibianina manžela, o pár dní později unesli obě sestry i muže Annie. „Odvezli nás do buše. Mě a mou sestru znásilnili, zatímco mého švagra mučili,“ vzpomíná Bibiane.

Po třídenní cestě na lodi dorazily do Zambie. Cestou se jim v tlačenici ztratily dvě děti. Tím útrapy neskončily. „V Zambii jsme nedokázaly platit ani nájem,“ vysvětlují sestry. Charita poskytla ženám grant na podporu podnikání. „Peníze jsme použily na nákup udírny a zahájily jsme naši malou živnost s prodejem uzených ryb,“ popisují dnes již úspěšné živnostnice.

Trvalá změna k lepšímu

Annie a Bibiane dnes mají zajištěnou obživu a dokážou žít znovu soběstačně a důstojně. I taková pomoc, jako poskytnutí malého grantu na podporu živnosti, jim dokázala změnit život k lepšímu. Jejich malý stánek s uzenými rybami má úspěch, a oběma sestrám tak dává důvod k úsměvu.

Pomozte lidem jako Annie a Bibiane a darujte letos k Vánocům naději na zářivější budoucnost.

certifikát