Studijní návštěvu delegace z Mongolska završila slavnostní večeře
18. dubna 2016 Mongolsko

Studijní návštěvu delegace z Mongolska završila slavnostní večeře

Ve čtvrtek 14. dubna 2016 se ve večerních hodinách odehrála slavnostní večeře jako předposlední bod programu studijní návštěvy. Delegaci z této asijské země tvořili odborníci z energetického a stavebního sektoru – například zástupce mongolského Ministerstva životního prostředí a současně vedoucí celé výpravy pan Tumurbaatar Tsaagan. Podívat se přijeli na praxi českých stavebnických firem.

Po slavnostním přípitku Evžena Diviše své zážitky shrnul vedoucí výpravy pan Tumurbaatar Tsaagan.Všichni se společně s významnými představiteli z České republiky, mezi kterými nechyběla proděkanka Fakulty stavební VUT v Brně Nikol Žižková a ředitel Výzkumného centra AdMaS Zdeněk Dufek nebo výkonný tajemník Česko-mongolské obchodní komory Pavel Kordík, sešli ve střešním salonku na Opletalově 29. Večeře se zúčastnil i velvyslanec Mongolska, pan Zumberellkham Dorjdamba, který podobnou akci zažil již před dvěma lety.

Po úvodním slovu Evžena Diviše, regionálního manažera pro Mongolsko, Kavkaz a Balkán, došlo k představení všech účastníků z mongolské i české strany. Poté se slova ujal velvyslanec Mongolska, který poděkoval za aktivity Charity ČR vyvíjené v Mongolsku za účelem prosazení ekologických a udržitelných postupů a materiálů ve stavebnictví a následně vyjádřil přání, aby již v budoucích letech nebyly potřeba. Věří totiž, že Mongolsko si šetrné postupy osvojí a přijme jako zásadu.

Po přípitku své zážitky ze studijní cesty, během které účastníci navštívili Vysoké učení technické v Brně, elektrárny Dětmarovice a Opatovice nebo Výzkumný ústav hnědého uhlí v Mostě, shrnul již zmíněný Tumurbaatar Tsaagan.

Poté následovala volná zábava, pohoštění a neformální rozhovory s hosty o možné spolupráci v budoucnu. Promítaly se též záběry z uplynulého týdne.

Studijní návštěvu i veškeré aktivity Charity ČR v Mongolsku na podporu ekologického stavebnictví financuje Evropská komise, Česká rozvojová agentura, švédská vláda a Mongolská komora průmyslu a obchodu.