Opravujeme válkou zničené domy v Sýrii
18. června 2020 Sýrie

Opravujeme válkou zničené domy v Sýrii

Provincie Idlib na severu Sýrie byla silně zasažena novou vlnou bojů na sklonku roku 2019. Stovky tisíc lidí, kteří se již tak vyrovnávali s následky mnohaleté syrské války, musely opustit své domovy. Ženy, neúplné rodiny nebo zdravotně postižení jsou mnohdy v obzvláště složité pozici a často žijí v nevyhovujících obydlích nebo poničených domech.

Charita Česká republika se proto spojila s neziskovou organizací Violet, aby pomohla zranitelným, vnitřně vysídleným rodinám opravit poničené domy nebo najít vhodné přístřeší. V roce 2020 plánujeme opravit obydlí pro 125 rodin. Rekonstrukce a opravy se zaměří zejména na zajištění bezpečí, hygienického zázemí, izolace proti změnám teplot a dešti a také zaručení nezbytného soukromí.

Rodiny, které dosud hledají přístřeší, se na nás navíc mohou obrátit pomocí bezplatné telefonní infolinky, s jejíž pomocí propojujeme vnitřně vysídlené rodiny s lidmi, kteří jim mohou poskytnout přístřeší. Tímto způsobem plánujeme zajistit bydlení dalším 500 rodinám.

Projekt má za cíl pomoci nejvíce zasaženým rodinám a v průběhu realizace proto upřednostňujeme neúplné rodiny, rodiny se zdravotně postiženými nebo rodiny bez stálého zdroje obživy.

Projekt „Nouzová oprava přístřeší pro vnitřně vysídlené v provincii Idlib“ byl finančně podpořen Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.