Šest malých sourozenců přežívá v Aleppu bez rodičů
1. března 2017 Sýrie

Šest malých sourozenců přežívá v Aleppu bez rodičů

Charita Aleppo natočila během pravidelné návštěvy ohrožených lokalit reportáž o stavu východní části města zničeného boji. Mimo jiné při ní převzali do péče šest malých dětí, sourozenců žijících o samotě v rozbořeném domě, odkud je zachránili až sousedé. 

Mohammed (12 let), Hanna (10), Ibrahim (9), Doha (6), Zakaria (5) a jen devítiměsíční Yamen přežívali bez otce, jehož místo pobytu není známé, i bez matky, kterou po bombardování zajali. Všichni její příbuzní přitom pochází z Turecka, a tak se nemohli péče o děti ujmout. Od prosince až do února se tak musely obstarat samy. Ty starší v sousedství hledaly měď a z jejího prodeje získaly alespoň nějaké peníze. Stačily jim každému na jedno jídlo denně. 

„Noci nás děsily nejvíce. Sem tam nám do domu vtrhli nějací lidé a naše jídlo ukradli. Přitom jsme se snažili vždy zabarikádovat dveře,“ popsala neutěšenou situaci Hanna. 

Charita Aleppo sourozence kvůli obavám o jejich bezpečí převezla do nedalekého sirotčince a poprosila policii, aby kontaktovala jejich matku s adresou zařízení. 

Video v angličtině ke zhlédnutí ZDE.