Mezinárodní konference "Role místní samosprávy v zahraniční rozvojové spolupráci"
4. listopadu 2015 Tiskové zprávy

Mezinárodní konference "Role místní samosprávy v zahraniční rozvojové spolupráci"

Svaz měst a obcí ČR ve spolupráci s Charitou ČR pořádá v rámci svých aktivit Partnerství pro rozvoj mezinárodní konferenci „Role místní samosprávy v zahraniční rozvojové spolupráci“. Veřejnost se díky ní dozví, že kromě státních institucí a neziskového sektoru se do rozvojové spolupráce zapojují i česká města a obce.

Konference se uskuteční 24. listopadu v Praze, v prostorách Černínského paláce (Ministerstvo zahraničních věcí, Loretánské náměstí 5, Praha 1 – Hradčany), a to od 9:00 do 15:30. Záštitu nad konferencí převzal ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.

K úloze místních samospráv v rozvojové oblasti se vedle Ministerstva zahraničních věcí ČR vyjádří i Rada evropských obcí a regionů, světová organizace Spojená města a místní samosprávy, Svaz měst a obcí i zástupci neziskového sektoru.

Předmětem debaty se rovněž stane zapojování občanů do rozvojových aktivit města/obce či spolupráce obcí s ostatními organizacemi věnujícími se rozvojové spolupráci. Za příklad poslouží příklady ze zahraničí (z Itálie, Gruzie, Moldavska, Francie) i z naší republiky (z Litoměřic, Čermné nad Orlicí, Valašského Meziříčí aj).

Aktivity Charity ČR v rámci Partnerství pro rozvoj finančně podporuje Česká rozvojová agentura.

Účast na konferenci je zdarma po registraci zde (kapacita sálu omezena).

Program ke stažení ZDE.

V případě dotazů kontaktuje Mgr. Šárku Řechkovou z oddělení vnějších vztahů SMO ČR: e-mail: rechkova@smocr.cz, tel.: 234 709 731, mobil: 732 178 013 nebo Pavlu Drvotovou z CHČR: e-mail: pavla.drvotova@charita.cz, tel.: +420 731 140 471