Charita na Ukrajině: Situace eskaluje, pomáháme, ale potřeby rostou každým dnem
2. března 2022 Aktuality

Charita na Ukrajině: Situace eskaluje, pomáháme, ale potřeby rostou každým dnem

Pracovníci Charity na Ukrajině pracují s vypětím sil a starají se o tisíce vnitřně vysídlených lidí, kteří prchají před válkou. Místním zajišťují jídlo, pití i přístřeší, pomáhají s přepravou do bezpečí a s úsilím podporují i ty nejzranitelnější, děti v rodinách i ústavech. Podílejte se na pomoci na Ukrajině.

V době světové krize se jednotlivé Charity semknou a působí společně. Charity působící na Ukrajině, Caritas-Spes a Caritas Ukraine, nyní pomáhají tisícům lidí, kteří kvůli válečným útokům opustili domov a zoufale hledají bezpečné útočiště. Na Ukrajině i za hranicemi.

Chci přispět na charita pro ukrajinu

Aby Charita mohla na Ukrajině stále pomáhat, vyhlásila síť Charit mimořádnou výzvu k finanční podpoře. Příspěvek umožní práci 13 000 lidí zejména v kritických oblastech země, jako je Kyjev, Žytomyr, Oděsa a další. Finanční pomoc poskytujme našemu dlouholetému partnerovi Charitě Ukrajina i my.

20220228_090841

„Zničena jsou naše města, domy i školy. Nikdo však nezničí naši touhu po míru a svobodě,“ říká Fr Vyacheslav Grynevych, výkonný ředitel Charity-Spes na Ukrajině.

Organizace vnitřně vysídleným lidem zprostředkovává potraviny, jídlo, pitnou vodu a základní hygienické potřeby. Pracovníci a dobrovolníci zajišťují bezpečná místa pro spaní a pomáhají s přepravou prchajících rodin za svými blízkými.

Významná podpora se zaměřuje zejména na ženy a děti. Charita-Spes provozuje 22 rodinných domů po celé Ukrajině a přepravuje do nich (a do svých dalších středisek) nejzranitelnější osoby. Pracovníci se soustředí i na psychickou podporu dětí, které žijí v ústavech a musejí se vypořádat se stresem z konfliktu. Nutno podotknout, že krajina je jednou ze zemí s největším počtem dětí žijících v ústavech na světě.

Tetiana Stawnychy, prezidentka Charity Ukrajina dodává: „Jsem na náš tým velmi hrdá. Usilovně naplňuje potřeby těch nejzranitelnějších a zároveň se potýká s vlastní situací. Jsme vděční za příliv podpory od našich partnerů a lidí dobré vůle ze zahraničí. Podpořte prosím sbírku Charity. Potřeby rostou každým dnem.“

Podpořte práci Charity na Ukrajině i Vy. Každý příspěvek se počítá.

Chci přispět na charita pro Ukrajinu

Darujte převodem na sbírkový účet

 

55660022/0800

VS 104

 

QR kódem

QR_platba_Charita pro Ukrrajinu