19. prosince 2018 Tiskové zprávy

Automobil pomáhá potřebným na Ukrajině

Charita Česká republika získala díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje osobní automobil, který bude moci využívat při humanitární a rozvojové pomoci, kterou poskytuje na Ukrajině. Automobil je určen k převozu nejen materiální pomoci, která míří k sociálně potřebným rodinám či jednotlivcům a také obětem stále trvajícího válečného konfliktu na východní Ukrajině, ale také pro výjezdy v rámci monitoringu projektů a pro zavádění projektů nových.

Materiální pomoc (zejména pleny, šatstvo, obuv, hygienické potřeby, kuchyňské potřeby a jiné nezbytné věci) je na Ukrajinu dovážena pravidelně několikrát do roka. V zásobování bojových zón pokračujeme už třetím rokem a poskytujeme tak pomoc lidem, kteří i přes těžkou životní situaci v bojové zóně zůstávají, ať už proto, že nemají kam jít anebo nemají rodiny, které by se o ně postaraly. Jednotlivé potravinově-hygienické balíky obsahují zejména rýži, pohanku, těstoviny, olej, zubní pastu nebo například toaletní papír.

Pořízený automobil, Škoda Yeti 4x4 2, 0TDI, OUTDOOR, svým vybavením (vysoký podvozek, velký obsah motoru, pohon všech čtyř kol) odpovídá náročnému terénu a podmínkám při přepravě humanitární pomoci. Automobil byl pořízen díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje.logo_MSK

 

 Na Ukrajině česká Charita pomáhá dlouhodobě již dlouhou řadu let. zejéně slabým rodinám, lidem s postižením a seniorům. Charita Česká republika a další české Charity se zapojily do pomoci obětem nepokojů na náměstí Majdan a následně především lidem, které zasáhl pokračující ozbrojený konflikt na východě Ukrajiny. Více zde.