Ameel z Iráku se díky Charitě naučil, jak si vydělat na živobytí
17. února 2022 Aktuality

Ameel z Iráku se díky Charitě naučil, jak si vydělat na živobytí

Ameel Ghanim je 21letý muž, který žije v malém domku v okrese Bashiqa v iráckém guvernorátu Ninive. Když tuto oblast obsadil během války samozvaný Islámský stát, Ameel se musel společně s rodinou vydat na útěk do bezpečí. V novém domově ale nebyly žádné pracovní příležitosti a práci nemohl Ameel najít ani po návratu do Bashiqy. Díky Charitě se mladý Iráčan naučil digitálnímu marketingu, a získal tak naději na lepší budoucnost.

Nové příležitosti pro mladé Iráčany díky školení marketingu

Lidé v Iráku se po válce snaží obnovit svá živobytí a najít pracovní příležitosti, kterých je ale v konfliktem zničené zemi nedostatek. Místním proto pomáháme zajistit si obživu nejrůznějšími způsoby. Jedním z nich je školení digitálního marketingu, kterého se zúčastnil i Ameel.

Ameel po návratu do rodného regionu úspěšně dokončil studium na Technické administrativní fakultě Mosulské univerzity. Od té doby se ale marně snažil najít práci a přestával věřit, že se mu to vůbec někdy podaří. Jednoho dne se na sociálních sítích dočetl o školení, které pro mladé lidi v Iráku pořádá Charita Česká republika. Kliknul na odkaz, vyplnil formulář a odeslal jej do naší irácké pobočky. Zanedlouho Ameela kontaktovali pracovníci Charity v Iráku a oznámili mu, že byl vybrán jako jeden z 200 mladých Iráčanů z Bashiqy, kteří se mohou zúčastnit školení digitálního marketingu.

Na školení se Ameel naučil, jak využívat sociální sítě k tvorbě obsahu a propagaci vlastních produktů a jak pořizovat kvalitní fotografie.

„Jsem moc rád, že jsem se školení mohl zúčastnit, protože bylo jednoduše skvělé,“ pochvaluje si Ameel. „Mám několik nápadů, čemu bych se mohl věnovat a na školení jsem se naučil, jak můžu pracovat z domova i s omezenými možnostmi,“ dodává mladý muž.

„V této době, kdy v Iráku není dostatek pracovních příležitostí, musíme spoléhat na vlastní podnikání. Chci moc poděkovat Charitě, že pomáhá v Iráku mladým lidem, jako jsem já,“ říká Ameel. 

Školení pro mladé absolventy v Iráku jsou součástí projektu, na kterém pracuje Charita Česká republika společně s Rozvojovým programem OSN a Smithson Institute za finanční podpory japonské vlády.