Hassan kvůli válce v Sýrii přišel o celou rodinu. S pomocí Charity si teď otevřel vlastní obchod
15. března 2022 Aktuality

Hassan kvůli válce v Sýrii přišel o celou rodinu. S pomocí Charity si teď otevřel vlastní obchod

Občanská válka v Sýrii vzala Hassanu Al Khaledovi téměř všechno. Při bombardování města Idlíb zemřela celá jeho rodina, sám Hassan přišel o levou nohu, takže se může pohybovat jen s pomocí berlí. Novou životní naději mu přinesl až vzdělávací kurz od Charity, díky kterému si otevřel vlastní obchod s drobnou elektronikou.

Vzdělávací kurz Hassanovi změnil život 

„Kvůli válce jsem musel skončit se školou a neměl žádnou práci. Při brouzdání na internetu jsem narazil na stránky, které nabízely vzdělávací kurzy na rozjíždění vlastních menších projektů. Tak jsem to zkusil a na kurz se přihlásil,“ vzpomíná Hassan. 

Za dva dny mu přišla kladná odpověď a mladý Syřan začal psát novou životní kapitolu. Po absolvování 15denního vzdělávacího kurzu vytvořil vlastní podnikatelský projekt na prodejnu s drobnou elektronikou, protože jeho rodné město Idlíb v té době zrovna začínalo se zaváděním elektrické sítě. 

 „Věřil jsem, že díky zavádění elektřiny ve městě může být takový obchod úspěšný. Když mi ale o měsíc později přišlo potvrzení, že můj projekt je schválený a dostane finanční podporu, byl jsem přesto mile překvapený,“ říká Hassan již ve viditelně lepším rozpoložení. 

Ve svém malém obchůdku prodává například žárovky, žehličky, rychlovarné konvice a další drobnou elektroniku do domácností. „Díky Bohu za to, že jsem si mohl otevřít vlastní obchod a mám teď stálou práci,“ zakončuje Hassan svoje vyprávění a na jeho tváři se konečně rozzáří upřímný úsměv. 

O válce v Sýrii a pomoci Charity 

Občanská válka v Sýrii trvá od roku 2011 a o život připravila téměř půl milionu lidí. Dalším více než třinácti milionům vzala domovy. Na vzdělávacích kurzech od Charity se místní učí základy podnikání a finanční gramotnosti, navíc dostanou grant na rozjezd vlastní drobné živnosti, aby mohli znovu začít žít.