Nazmiah si chce v Sýrii otevřít prodejnu s potřebami pro zemědělce
14. října 2021 Aktuality

Nazmiah si chce v Sýrii otevřít prodejnu s potřebami pro zemědělce

Pro letošní rok je cílem Charity v Sýrii vytvořit pracovní příležitosti pro mladé. Podpoříme mladé Syřany, kteří si chtějí založit vlastní živnost, aby se dokázali uživit a postavit na vlastní nohy. Díky tomu budou moci zaopatřit nejen sebe, ale zároveň vytvořit pracovní místa i pro další lidi ze své komunity. Přečtěte si inspirativní příběh Nazmiah, která si díky naší podpoře plánuje založit obchod se zemědělskou chemií a hnojivy.

Nedostatek pracovních míst vyřešilo podnikání

Nazmiah vystudovala Fakultu zemědělského inženýrství na univerzitě v Idlíbu. Nechala se v tomto odvětví zaměstnat, ale lákalo ji vlastní podnikání: „Studovala jsem zemědělské inženýrství a chvíli jsem v oboru pracovala a našla v něm svou vášeň, ve které se chci dále rozvíjet.“ Proto se rozhodla zúčastnit programu na podporu mladých lidí a začít v oboru podnikat na vlastní pěst.

S rozjezdem vlastního podnikání Charita Česká republika pomůže letos v Sýrii celkem 420 mladým lidem. V rámci série školení a workshopů se naučí finanční gramotnosti i základům podnikání. Zjistí, jak mohou efektivněji komunikovat se zaměstnanci i zákazníky nebo jak vést tým. „Kurz nám pomůže vstoupit na pracovní trh silnější a vybavení množstvím informací,“ pochvaluje si Nazmiah.

Po skončení školení ale podpora pro mladé lidi pokračuje, podpoříme je startovacími granty na rozjezd podnikání a v začátku jim poskytneme také supervizi a mentoring. 

Letos v Sýrii podpoříme celkem 420 mladých lidí

Šance pro Sýrii

Občanská válka v Sýrii trvá už dlouhých 10 let a během té doby opustilo své domovy několik milionů lidí. Chybí základní lékařská péče, infrastruktura i pracovní místa. Charita Česká republika působí v Sýrii od roku 2013 a má za sebou kus práce. „Charita Česká republika by měla být přítomna tam, kde je pomoc nejvíce potřeba. V Sýrii sice působíme dlouhodobě, ale vidíme smysl v tom, abychom naši přítomnost zmnohonásobili. Tím pomůžeme do země přinést další peníze a další výraznější pomocnou ruku,“ říká k působení Charity v Sýrii Jiří Škvor, vedoucí oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce.

Jedním z důležitých pilířů obnovy země je i možnost najít práci, a postavit se tak na vlastní nohy. Díky vlastnímu podnikání mladí lidé zajistí živobytí nejen sobě, ale vytvoří pracovní místa i pro další lidi ze své komunity.

Mladým lidem v Sýrii jsme poskytli podporu v rámci projektu Nouzová podpora zdrojů obživy pro zranitelnou mládež v Idlíbu, který financuje Ministerstvo zahraničních věcí.