Na Ukrajinu míří další pomoc – Charita vypravila kamion s elektrocentrálami
11. března 2022 Aktuality

Na Ukrajinu míří další pomoc – Charita vypravila kamion s elektrocentrálami

V pohraničním městě Ťačiv na jihozápadě Ukrajiny je napjatá situace. Každý den sem míří tisíce uprchlíků, kteří se snaží uniknout válce. Pro místní Charitu Ťačiv, partnera Diecézní charity ostravsko-opavské, se situace stává nezvladatelnou. Chybí zdravotnický materiál, hygienické potřeby i přístup k elektřině. Proto náš další kamion s humanitární pomocí míří právě sem.

Jedná se už o třetí kamion, který na Ukrajinu vysíláme. Tento pátek vyrazil z Prahy do Zakarpatí, přičemž už plánujeme další zásilky. Nápor uprchlíků je totiž obrovský a dodané zásoby rychle docházejí. Jen za minulý týden jsme vypravili dva kamiony se zbožím v hodnotě 1,5 milionu korun. V tomto nám vypomáhá společnost DSV Solutions, které pro nás humanitární materiál zdarma uskladňuje a zajišťuje také jeho třízení, balení i vyskladnění.

Přispějte na Charita pro Ukrajinu

Situace na hranicích se zhoršuje

V pohraničním Ťačivu je situace zoufalá. Uprchlíci se zde houfují ve snaze uniknout válce. S sebou nemají skoro nic, chybí jim i základní vybavení. Maminky nemají pro děti často ani pleny či dětskou stravu. Obrovský zájem je o teplé oblečení, karimatky, zdravotnické potřeby a jídlo. Místní Charita, která vytváří pro uprchlíky dočasná útočiště, nezvládá takovou poptávku pokrýt.

Humanitární pomoc míří na Ukrajinu

Aktuální dodávka, která míří do Ťačivu, obsahuje 47 benzínových elektrocentrál, které se osvědčily už při pomoci na Břeclavsku a Hodonínsku po ničivém tornádu v minulém roce. Elektrocentrály vyrábějí spalováním benzínu elektřinu. Dobrovolníci i vysídlení občané hledající útočiště tak mohou využívat elektronických zařízení – třeba pro kontakt s těmi členy rodiny, se kterými se během útěku rozdělili.

Zároveň uprchlíkům dovezeme vodu, trvanlivé potraviny, dětskou výživu, pleny, karimatky a spací pytle. Arcidiecézní charita Olomouc navíc zajistila lékárničky. O tento materiál je aktuálně největší zájem. O tom, jaké zásoby jsou v oblasti nejvíce potřeba, s místní Charitou neustále hovoříme.

Nutná pomoc do budoucna

Nároky na pomoc razantně rostou. I v nejbližších dnech a týdnech bude třeba velké množství zdravotnických potřeb a další humanitární pomoci. Zároveň budeme i nadále podporovat lidi zasažené válkou.

Charita tuto pomoc financuje z veřejné sbírky Charita pro Ukrajinu. Každý příspěvek je pro nás nesmírně důležitý. Přispět můžete zasláním libovolné částky na sbírkový účet i vy.

Děkujeme, že s námi pomáháte.

 

Darujte převodem na sbírkový účet

 

55660022/0800

VS 104

 

QR kódem

QR kod