Běžte s námi, aby oni nemuseli. Běžte pro ještě lepší pocit
10. dubna 2018 Irák

Běžte s námi, aby oni nemuseli. Běžte pro ještě lepší pocit

Krosový pohár organizovaný Světem běhu na jaře a na podzim 2018 v okolí Prahy se stal dobročinným partnerem Charity Česká republika. Účastníkům svých závodů umožní běžet nejen pro jejich vlastní dobrý pocit, ale taky na pomoc iráckým rodinám zasaženým válkou. Od dubna 2015 distribuuje Charita Česká republika v Iráku humanitární pomoc nejzranitelnějším obyvatelům – zejména těm, kteří museli v důsledku bojů opustit své domovy a přežívají v otřesných podmínkách. Poběžte s námi a pomozte tak těm, kteří nemají to štěstí žít v míru a bezpečí.  

Mnoho Iráčanů muselo odejít z míst, kde byli doma, přežívají teď v ruinách zničených měst a uprchlických táborech v Iráku i celém regionu. Jejich životy chceme udělat snesitelnějšími, proto jsme se spojili se Světem běhu a účastníme se závodů na podporu vysídlených rodin. Přidejte se k nám!

Letos poběžíme celkem pětkrát: 14. dubna se uskuteční běh do Řitky, 19. května Skalní kros v Českém ráji, 16. května Kros Sázava, 15. září se těšte na Koko(řínský) Kros a 13. října na Kros Bučiny. 100 korun můžete přidat ke svému startovnému hned při registraci nebo libovolnou částkou přispět na Darujme.cz či přímo na místě. Charita Česká republika bude mít na každém z běhů stánek, kde vás seznámí se svými aktivitami. S dětmi se budete moci zúčastnit zábavné hry a odnést si od nás něco na památku. Třeba pocit, že jste pomohli někomu, kdo neměl tolik štěstí.

Získané prostředky putují na podporu naší mise, která zajišťuje nákup potravin, pitné vody, hygienických potřeb, vybavení domácností a dalších věcí denní potřeby jako jsou přikrývky, čisticí prostředky a jiné. Distribuce probíhají formou předávky humanitárních balíků nebo poukázek. Věci do Iráku nedovážíme, ale nakupujeme je přímo v místě, čímž zároveň podporujeme iráckou ekonomiku. Přečtěte si více o naší činnosti v Iráku.