Automobil pomáhá potřebným lidem na Ukrajině
19. prosince 2018 Ukrajina

Automobil pomáhá potřebným lidem na Ukrajině

Charita Česká republika získala díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje osobní automobil, který bude moci využívat při humanitární a rozvojové pomoci, kterou poskytuje na Ukrajině. Automobil je určen k převozu nejen materiální pomoci, která míří k sociálně potřebným rodinám či jednotlivcům a také obětem stále trvajícího válečného konfliktu na východní Ukrajině, ale také pro výjezdy v rámci monitoringu projektů a pro zavádění projektů nových.

Materiální pomoc (zejména pleny, šatstvo, obuv, hygienické potřeby, kuchyňské potřeby a jiné nezbytné věci) je na Ukrajinu dovážena pravidelně několikrát do roka.

V zásobování bojových zón pokračujeme už třetím rokem a poskytujeme tak pomoc lidem, kteří i přes těžkou životní situaci v bojové zóně zůstávají, ať už proto, že nemají kam jít anebo nemají rodiny, které by se o ně postaraly. Jednotlivé potravinové a hygienické balíčky obsahují zejména rýži, pohanku, těstoviny, olej, zubní pastu nebo například toaletní papír.

Pořízený automobil, Škoda Yeti 4x4 2, 0TDI, OUTDOOR, svým vybavením (vysoký podvozek, velký obsah motoru, pohon všech čtyř kol) odpovídá náročnému terénu a podmínkám při přepravě humanitární pomoci. Automobil byl pořízen díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje.logo_MSK

Auto_pro_UK2