V neděli 24. dubna proběhne v Praze charitativní aukce umění pro Ukrajinu
21. dubna 2022 Tiskové zprávy

V neděli 24. dubna proběhne v Praze charitativní aukce umění pro Ukrajinu

V rámci nedělní aukce exkluzivního výběru výtvarného umění 1. Art Consulting proběhne také charitativní dražba umění na pomoc Ukrajině, kterou pořádá ostravská galerie MAGNA. Aukce začíná v neděli 24.4. od 13:30 v Topičově salonu v Praze na Národní 9. Výtěžek z dražby půjde do sbírky Charita pro Ukrajinu.

100 % výtěžku na pomoc Ukrajině

Bezprostředně po ruské invazi na Ukrajinu oslovila galerie MAGNA několik oceňovaných současných umělců, se kterými dlouhodobě spolupracuje, zda by měli zájem věnovat svá díla do charitativní dražby na pomoc Ukrajině. K dílům, která se budou dražit v rámci charitativní aukce, nebude účtována žádná aukční přirážka a 100 % výtěžku poputuje do sbírky Charita pro Ukrajinu.

Dražit je možné také on-line po předchozí registraci na www.livebid.cz.

V případě dotazů nebo zájmu nechat se v dražbě zdarma zastoupit a získat exkluzivní dílo významných současných umělců můžete kontaktovat přímo galerii MAGNA:

www.galeriemagna.cz
jiri.dobes@centrum.cz 
tel. 777 061 610

Jak pomáhá Charita Ukrajině

Charita Česká republika pomáhá lidem stiženým válkou na Ukrajině hned několika způsoby. Přímo na Ukrajinu zasílá humanitární pomoc, jejíž součástí jsou kromě trvanlivých potravin a hygienických potřeb také výkonné generátory či inkubátory. V Moldavsku vybavuje centra pro uprchlíky. Přímo na Ukrajině pomáhá partnerská Charita Ukrajina, se kterou je Charita Česká republika v úzkém pracovním kontaktu. Charita pomáhá také na hranicích zajistit urgentní potřeby lidem stiženým krutou válkou.

V České republice pomáhá síť Charit uprchlíkům zařídit ubytování, ošacení, potraviny a nabízí asistenci se zařizováním víz, školy nebo lékařské péče. Dobrovolníci doprovázejí uprchlíky na úřady a slouží jako průvodci pro ukrajinské rodiny.