B. Baldangombo z Mongolska rozjíždí sdílenou dílnu. Díky ní mají mladí lidé možnost vydělat si na živobytí
12. září 2022 Aktuality

B. Baldangombo z Mongolska rozjíždí sdílenou dílnu. Díky ní mají mladí lidé možnost vydělat si na živobytí

Mongolsko je země mladých lidí, tvoří totiž více než třetinu místní populace. Bohužel se často potýkají s nezaměstnaností. Charita Česká republika proto mladým Mongolům pomáhá s osobním rozvojem a radí jim, jak si naplánovat a vybudovat kariéru. Proto jsme podpořili i B. Baldangomba a dalších pět podnikatelů, kteří dávají mladým lidem v Mongolsku šanci uplatnit se na trhu práce.

Sdílená dílna je šancí pro mladé absolventy

Baldangombo si už během studií na univerzitě přivydělával výrobou nábytku. Spolu se svým kamarádem, který se také věnoval práci se dřevem, začali pracovat ve sdílené dílně, aby ušetřili náklady za provoz. V roce 2021 přišli snápadem založit větší prostor, kde může pracovat až 9 lidí.

V mongolské provincii Khentii tak dostane 9 mladých lidí možnost založit si vlastní živnost a ušetřit přitom za provozní náklady. „Je tu mnoho mladých talentovaných lidí, kterým ale chybí prostředky a zkušenosti do začátku, vysvětluje svůj záměr B. Baldangombo, který mladým Mongolům nabízí nejen prostory, ale také jim plánuje předat vlastní zkušenosti z oboru. „Až získají dostatek zkušeností a zákazníků, budou si moci najít vlastní prostory a my budeme schopni přijmout dalšího absolventa k nám do sdílené dílny, popisuje udržitelnost svého podnikání.

 

Statisticky tvoří mladí Mongolové více než polovinu nezaměstnaných v zemi. Proto Charita podporuje podnikatele, kteří dávají mladým lidem šanci na rozvoj kariéry. Kromě B. Baldangomba jsme prostřednictvím Evropské unie podpořili dalších pět podnikatelů, kteří dávají mladým lidem šanci rozjet kariéru