Masoud přišel kvůli válce o všechno. Díky Charitě dokázal obnovit své živobytí
25. listopadu 2021 Aktuality

Masoud přišel kvůli válce o všechno. Díky Charitě dokázal obnovit své živobytí

Masoud Ablahad Ishaq je 53letý muž z iráckého města Bashiqa. Svůj rodný kraj musel opustit kvůli válce a teprve poté, co byla oblast osvobozena od tzv. Islámského státu, se Masoud vrátil do Bashiqy. Po návratu musel vynaložit veškeré své životní úspory na rekonstrukci zničeného obydlí a nezbývaly mu peníze na obnovu vlastní živnosti. Díky finanční pomoci od Charity se nyní může opět postavit na vlastní nohy.

Pomáháme malým živnostníkům obnovit podnikání po válce

Masoud pracuje jako automechanik a má svůj vlastní servis na předměstí irácké Bashiqy. Kvůli nestabilní poválečné situaci ale dlouho čelil potížím s obnovou svého podnikání, což navíc ještě zkomplikovala pandemie covidu-19.

Jednoho dne se Masoud v místním kostele dozvěděl o práci Charity Česká republika a o tom, jak v zemi podporujeme místní obyvatele, kteří se po válce vrátili do rodných oblastí a snaží se zajistit si živobytí. Masoud se přihlásil na naše školení a absolvoval kurz obchodní administrativy, díky kterému se mu otevřely dveře k lepší budoucnosti.

„Zúčastnil jsem se školení, během něhož jsem se naučil spoustu nových věcí. Zároveň jsem od Charity získal finanční příspěvek na obnovu svého podnikání. Díky tomu jsem mohl znovu otevřít svůj autoservis,“ říká Masoud vděčně.

Masoud díky naší podpoře obnovil své podnikání

Během školení obchodních dovedností učíme Iráčany například i to, jak propagovat své podnikání na sociálních sítích, jak správně připravit obchodní plán i jak komunikovat se zákazníky a potenciálními klienty.

Masoudovi se díky znalostem, které mu dalo školení Charity, podařilo získat mnohem více zákazníků, kteří mu důvěřují a pravidelně se k němu vracejí. Dokázal tak zvýšit svůj příjem a zajistit sebe i svou rodinu, čehož si v poválečném Iráku velmi váží.

„Můžu rozšířit své podnikání a nabízet svým zákazníkům mnohem více služeb. Začal jsem také používat modernější vybavení a díky tomu jsem výrazně zvýšil svůj obrat,“ pochvaluje si Masoud.

„Chtěl bych moc poděkovat Charitě Česká republika za podporu. Díky tomu, že vaše organizace pomáhá lidem, kteří se po válce vrací do rodných regionů, mohou tito lidé zůstat žít v Iráku a nemusí přemýšlet o stěhování do zahraničí,“ uzavírá Masoud.

Projekt, v rámci kterého podporuje Charita Česká republika obnovu živobytí po válce v Iráku, je financován Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.