Na Ukrajině pomohou inkubátory zaslané Charitou
30. března 2022 Aktuality

Na Ukrajině pomohou inkubátory zaslané Charitou

Na Ukrajinu dorazila již pátá zásilka humanitární pomoci, kterou vypravila Charita Česká republika. Kamion dovezl do Záporoží potraviny, hygienické potřeby, deky, lékárničky i dva inkubátory. Válka na Ukrajině vyhnala z domova každého čtvrtého obyvatele země. Miliony jich potřebují pomoc se zajištěním základních potřeb, jako je přístřeší, strava či zdravotní péče.

 

DARUJTE NA CHARITA PRO UKRAJINU

Potraviny i zdravotnický materiál

Charita zajišťuje na Ukrajině základní životní potřeby stovek tisíc lidí. Distribuuje potraviny, poskytuje přístřeší, šatstvo, ale i hygienické potřeby či základní zdravotnické potřeby. Kamion, který v pondělí dorazil do Záporoží, je již pátou dodávkou humanitární pomoci, kterou jsme na Ukrajinu zaslali. V zásilce byly kromě potravin, dek, hygienických potřeb a lékárniček i dva inkubátory. Ty pro dvě zdravotnická zařízení přímo v Záporoží darovala nemocnice Náchod. V minulém týdnu dorazila do Záporoží i dodávka léků, kterou jsme zprostředkovali pro tamní psychiatrickou kliniku.

zásilka na Ukrajinu  zásilka mířící na Ukrajinu

Potřeba pomoci roste

Přes deset milionů lidí na Ukrajině muselo opustit svoje domovy, dvě třetiny z nich přitom v zemi zůstávají. Nechtějí nebo nemohou Ukrajinu opustit, i když je situace velmi složitá. Probíhající boje a ostřelování, dramatický nárůst cen, nedostatek základních potřeb včetně potravin či kartáčků na zuby. Charita poskytuje lidem, kteří uprchli před válkou, i sociálně slabším rodinám pomoc se zajištěním základních potřeb. Našim ukrajinským partnerům zasíláme materiální humanitární pomoc, aby se o vysídlené lidi dokázali postarat.

Humanitarian aid to Ukraine

Pomáhat na Ukrajině můžeme jen díky vašim příspěvkům. Podpořte sbírku Charita pro Ukrajinu i vy.

Darujte převodem na sbírkový účet

 

 

55660022/0800

VS 104

QR kód

QRkod Ukrajina