Na Ukrajinu posíláme elektrocentrálu, která vyrobí elektřinu pro celou nemocnici
17. března 2022 Aktuality

Na Ukrajinu posíláme elektrocentrálu, která vyrobí elektřinu pro celou nemocnici

Ve spolupráci s Českými drahami a ČD Cargo jsme v pondělí 14. března vyslali vlakem další přímou humanitární pomoc na Ukrajinu. Celkem 84 elektrocentrál – záložních generátorů elektřiny a také balené vody pro lidi mimo bezpečí domova. Na hranicích vše převzal náš partner Charita Ukrajina a pomoc koordinovaně rozdělí tam, kde je nyní nejvíc potřeba.

Humanitární vlak přivezl zásoby elektřiny pro tisícovky lidí

Lidé prchají ze země, ale mnozí svůj domov stále neopustili. Kvůli válce se v obchodech vyprazdňují regály, dochází základní potraviny a spousta lidí je i bez elektřiny.

darujte na charita pro ukrajinu

„Generátory jsou podle našich partnerů na Ukrajině v současnosti velmi potřebné a pomohou zajistit elektřinu pro vysídlené obyvatele, i pro ty, kteří jim pomáhají,“ říká Evžen Diviš, regionální manažer Charity Česká republika, k humanitární zásilce.

Vyslané elektrocentrály zahrnují benzínové generátory o výkonu 3 kW a jeden dieselový záložní zdroj o výkonu 30 kW – dokáže vyrobit elektřinu například pro nemocnici nebo ubytovací centrum pro vysídlené obyvatele. Součástí zásilky jsou i balené vody, které darovala společnost Mattoni. Na nakládce se podílela také společnost JLV, a.s..

Nakládání humanitárního vlaku

Pomoc nekončí, potřeby rostou

Vyslaný vlak na Ukrajinu je už třetí zásilkou přímé humanitární pomoci Charity na Ukrajinu. „Charita v současnosti poskytuje humanitární pomoc statisícům lidí na Ukrajině. Zajišťuje dočasné přístřeší pro uprchlíky, rozdává základní potraviny i hygienické potřeby. Zásoby ale místním organizacím rychle docházejí a nároky na pomoc razantně rostou,“ vysvětluje Evžen Diviš.

V předchozích týdnech jsme vypravili kamion se zdravotnickým materiálem, trvanlivými potravinami, hygienickými potřebamii 47 benzínovými elektrocentrálami, které už dokonce pomáhaly v roce 2021 po ničivém tornádu na jižní Moravě. 

Děkujeme, že před válkou nezavíráte oči a pomáháte s námi.

 

Darujte převodem na sbírkový účet

 

55660022/0800

VS 104

 

QR kódem

QR kod