V Moldavsku vyškolíme 160 sociálních pracovníků v oblasti dlouhodobé péče
27. května 2021 Aktuality

V Moldavsku vyškolíme 160 sociálních pracovníků v oblasti dlouhodobé péče

Mezi dubnem a srpnem letošního roku vyškolí Charita Česká republika společně s partnerskými organizacemi AO Homecare a AO Health and Sport 160 sociálních asistentů a sociálních pracovníků z levého břehu řeky Dněstru. Účastníci získají nové dovednosti při poskytování dlouhodobé péče o seniory a lidi se speciálními potřebami.

Osvědčené postupy i nové výzvy

První z třídenních školení jsme zahájili už v dubnu a zaměřili jsme se v něm na osvědčené postupy v poskytování dlouhodobé péče, etiku pro sociální pracovníky, výzvy v oblasti dlouhodobé péče a způsoby, jak je řešit. Během školení se budeme věnovat i paliativní péči a nejnovějšímu vývoji v poskytování služeb domácí péče.

Školení v Moldavsku

Školení mají za cíl mimo jiné navýšit kapacitu sociálních pracovníků, kterých je v Moldavsku nedostatek. Sociální pracovníci si rozšíří své znalosti a získají nové dovednosti, které pomůžou zajistit a zlepšit zdravotní a sociální služby pro seniory a lidi se speciálními potřebami v regionu.

V souvislosti s trvající pandemií covidu-19 obdržel každý účastník také hygienický balíček, obsahující dezinfekční prostředek, roušky, rukavice, návleky na boty a vlhčené ubrousky.

Školení v Moldavsku

Pomůžeme lepšit dlouhodobou péči v regionu

Kromě navýšení kapacit sociálních pracovníků pomůžeme díky projektu zlepšit dlouhodobou péči v regionu a zahájit provoz střediska denní sociální péče, které se zaměří na pacienty, jež potřebují dlouhodobou péči.

Tyto aktivity probíhají v rámci projektu Zlepšení sociálně-zdravotnické péče pro osoby s potřebou dlouhodobé péče na obou březích Dněstru, který financuje Evropská unie a spolufinancuje německé Spolkové ministerstvo pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Na projektu pracuje konsorcium Německé agentury pro mezinárodní spolupráci (GIZ) a České rozvojové agentury (ČRA).

Charita v Moldavsku