Yasmine z Iráku si díky Charitě otevřela vlastní kosmetický salon a zaměstnává další ženy z okolí
6. května 2022 Aktuality

Yasmine z Iráku si díky Charitě otevřela vlastní kosmetický salon a zaměstnává další ženy z okolí

Yasmine Read Najm žije s manželem a třemi dětmi v okrese Hít v centrální části Iráku. Yasmine vždycky snila o tom, že si založí vlastní kosmetický salon. Yasmine ale chyběly finanční prostředky. Nakonec našla pomoc u Charity Česká republika, která jí poskytla grant a také školení, jak vést vlastní podnik. Dnes je Yasmine hrdou majitelkou salonu, kde navíc vytvořila dvě pracovní pozice pro další ženy ze své čtvrti.

Splněný sen

Yasmine pracuje v kosmetickém odvětví už více než čtyři roky. Zaměřuje se především na dámské líčení a kadeřnické služby. Ráda se vzdělává ve svém oboru s ohledem na nejnovější kosmetické trendy a chtěla si otevřít vlastní salon. Bohužel ale neměla dostatek finančních prostředků na rozjezd vlastního podnikání.

Poté, co samozvaný Islámský stát převzal kontrolu nad Yasmininou čtvrtí, utekla s manželem i dětmi do hlavního města. V Bagdádu pracovala jako asistentka v dámském salonu. Když válka skončila, vrátila se celá rodina zpět a Yasmine začala opět pracovat jako kosmetička. Chtěla si rozšířit své obzory, a proto se zapsala se na přednášky kosmetického institutu.

Po čase si Yasmine našla prázdný salon, který bylo potřeba zrenovovat, aby bylo možné ho znovu zprovoznit.  Bohužel neměla dostatek prostředků na jeho otevření. Doslechla se ale, že Charita Česká republika ve spolupráci s Rozvojovým fondem OSN poskytuje v Anbáru a jeho okolí finanční podporu pro lidi, kteří si touží založit vlastní živnost. Yasmine se zúčastnila našeho školení o podnikovém řízení a dostala od nás finanční podporu.

V Iráku školíme místní o podnikovém řízení

Yasmine díky naší podpoře nabízí pracovní příležitosti dalším ženám

Yasmine tak mohla nakoupit potřebné vybavení pro svůj salon, jako jsou křesla a zrcadla. Díky naší podpoře zaměstnala dvě ženy z okolí „Mám velkou radost, že jsem se mohla projektu zúčastnit. Získala jsem spoustu nových znalostí, které mi pomohou v mém podnikání,“ říká Yasmine. „Podpora od Charity mi změnila život. Mohla jsem nakoupit potřebné vybavení pro svůj salon, a nabídnout tak pracovní místo dvěma ženám, které se mnou budou pracovat,“ dodala Yasmine.

Na projektu, kterého se Yasmine zúčastnila, pracuje Charita Česká republika v Iráku ve spolupráci s Rozvojovým programem OSN, za finanční podpory německého Spolkového ministerstva pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (BMZ) poskytnuté prostřednictvím rozvojové banky KfW.

Zaujal vás příběh Yasmine? Přečtěte si více: