Pomáháme snižovat porodní úmrtnost v Kambodži. Charita poskytla přístroje pro dětskou nemocnici
23. května 2022 Aktuality

Pomáháme snižovat porodní úmrtnost v Kambodži. Charita poskytla přístroje pro dětskou nemocnici

Charita Česká republika dodala moderní vybavení nedávno otevřenému novorozeneckému  oddělení Národní pediatrické nemocnice v Kambodži. To zvýší možnosti poskytovat vysoce kvalitní péči matkám a jejich novorozeným dětem, což povede k dalšímu snížení kojenecké a mateřské úmrtnosti v zemi.

Zlepšení zdravotní péče

"Perinatální úmrtnost v Kambodži se za posledních deset let výrazně snížila, nicméně je stále mnohem vyšší než v západních zemích. Jsme rádi, že dodávkou moderních zdravotnických přístrojů a vybavení můžeme přispět k záchraně dalších životů," vysvětlil Jiří Škvor, vedoucí oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Charity Česká republika.

Národní pediatrická nemocnice v Phnompenhu byla vybavena moderními zdravotnickými přístroji, jako jsou monitory životních funkcí, ventilátory, ultrazvuk, přístroje pro resuscitaci novorozenců, transportní inkubátory, porodní stůl a další. Vybavení bylo financováno Českou rozvojovou agenturou a na jeho dodání jsme spolupracovali s místní společností DKSH Cambodia Ltd.

Nedávno otevřené novorozenecké oddělení získalo kromě jiného i transportní inkubátory ultrazvuky, plicní ventilátory, přístroj pro resuscitaci novorozenců či porodní stůl. Ty pomohou jak při běžných vyšetřeních, tak na operačních sálech a jednotce intenzivní péče.

vybavení pro kambodžskou nemocnici

Lepší pozice zdravotnického personálu

Součástí pomoci je také školení zdravotnického a technického personálu v používání a údržbě zařízení a pravidelný servis. Vzhledem k tomu, že jde o přední zdravotnické zařízení v Kambodži, bude Národní pediatrická nemocnice moci poskytovat specializovaná školení a podporu i dalším nemocnicím v provinciích.

Dlouholeté zkušenosti v Kambodži

Charita Česká republika zahájila svoji práci v Kambodži roku 2011. Před podporou zdravotnictví jsme se zaměřovali na zvyšování dostupnosti pitné vody a hygieny a pracovali jsme na inkluzi ve vzdělávání a podpoře integrace osob se zdravotním postižením na trhu práce.

Zaujal vás tento článek? Přečtěte si více: