Potěšit na Vánoce své blízké a zároveň pomoci lidem v nouzi. Charita spouští Smysluplný dar
21. listopadu 2022 Aktuality

Potěšit na Vánoce své blízké a zároveň pomoci lidem v nouzi. Charita spouští Smysluplný dar

Charita Česká republika přichází tyto Vánoce s novinkou pro všechny, kdo chtějí svým blízkým věnovat Smysluplný dar. Tento dar nejenže potěší, ale zároveň dá lidem v nouzi šanci na lepší život.  Vybírat je možné z řady smysluplných dárků, jako je podpora školní docházky, kurz včelaření pro venkovany v chudých zemích nebo soběstačnost žen.

Dává to smysl

Advent je za dveřmi a lidé se začínají zamýšlet, co letos darují svým blízkým pod stromeček. Ty nejlepší dárky nejen potěší, ale jsou také smysluplné. S nabídkou takových dárků letos poprvé přichází i Charita Česká republika. Díky Smysluplnému daru nabízí lidem možnost vánočním dárkem dvojnásobně potěšit a zároveň dát lidem v nouzi šanci na soběstačnost a lepší život.

VĚNUJTE SMYSLUPLNÝ DAR

Po soběstačnosti toužila i Eman z Iráku. Odjakživa si přála stát se švadlenou. Postavit se na vlastní nohy ale není pro ženy v Iráku snadné. Díky Charitě se Eman naučila, jak vést vlastní živnost, a získala drobný grant do začátku. Dnes je tahle maminka 5 dětí vyhledávanou švadlenou a pomáhá zajistit rodině obživu. Pořízením Smysluplného daru mohou o letošních Vánocích dárci lidem, jako je Eman, pomoci.

Věnujte na Vánoce Smysluplný dar

Jak Smysluplný dar pomáhá

Ve světě žije mnoho těch, kterým k soběstačnému životu často chybí jen drobná pomoc v začátku. Může jít o základní farmářské náčiní, základy podnikatelských dovedností a finanční gramotnosti nebo třeba možnost chodit do školy. Smysluplný dar právě tuhle startovní pomoc nabízí. Pomáhá totiž lidem rozjet vlastní živnost, začít farmařit či si zajistit jiný, trvale udržitelný zdroj obživy.

Pomozte postavit se farmářům v Zambii na vlastní nohy

Bupe je drobný 62letý farmář, který žije v Zambii. Až donedávna si dokázal zajistit obživu pěstováním plodin. Změna klimatu ale vzala Bupemu schopnost se uživit.  Pytel speciálního osiva odolného vůči suchu a školení v technikách pěstování i v suchém klimatu ale dokáží zajistit drobným pěstitelům obživu i nadále. Bupeho rodina nyní dokáže odolat měnícímu se klimatu mnohem lépe, a má tak jídlo na stole po celý rok.

Jak to funguje

Pořídit Smysluplný dar je snadné. Vánoční dárky tak mohou lidé vyřídit během pár minut online na www.smysluplnydar.cz Stačí si vybrat z nabídky Smysluplných darů, zaplatit a pak již jen vytisknout darovací certifikát, zabalit ho a věnovat blízkým pod stromeček. Pomozte i vy lidem, jako jsou Eman nebo pan Bupe, postavit se na vlastní nohy a věnujte na Vánoce Smysluplný dar. Dává to smysl!