Kamal z Iráku si díky pomoci Charity otevřel obchod se sladkostmi, kde zaměstnává další lidi z okolí
13. května 2022 Aktuality

Kamal z Iráku si díky pomoci Charity otevřel obchod se sladkostmi, kde zaměstnává další lidi z okolí

43letý Kamal Hadi Sahab pochází z irácké čtvrti Al-Kubaisa, která se nachází v centrální části země. Aby uživil své tři děti a manželku, pracoval jako námezdní dělník v místní továrně. Válka se samozvaným Islámským státem ale donutila rodinu z této oblasti odejít. Po návratu dlouho nemohl sehnat práci. Kamal si díky pomoci od Charity Česká republika otevřel vlastní obchod se sladkostmi, ve kterém zaměstnává další čtyři lidi ze svého okolí.

Kamalovi jsme pomohli rozjet podnik

Napětí v Kamalově rodném regionu kvůli válce se samozvaným Islámským státem stoupalo. Celá rodina se nakonec rozhodla opustit Al-Kubaisu. Když se situace zlepšila, vrátili se zpět. Kamal ale dlouho nemohl najít zaměstnání. Jeho kamarád mu pověděl o programu Charity Česká republika, která ve spolupráci s Rozvojovým programem OSN poskytuje granty malým podnikatelům.

Kamal se do iniciativy zapojil a absolvoval školení zaměřené na řízení podniku. Díky nově nabytým znalostem se mohl pustit do propagace svého obchodu. Po dokončení tohoto informativního školení od nás Kamal dostal drobný grant, aby si mohl otevřít svůj podnik vyrábějící sladkosti. „Dříve jsem se potýkal s problémy. Neměl jsem dostatek financí na rozjezd obchodu a chyběly mi znalosti z oblasti marketingu,“ oceňuje naší pomoc Kamal.

Kamalův obchod zaměstnává 4 lidí z okolí

Po nákupu potřebného vybavení se Kamal pustil do práce. Příjemcům grantů nadále poskytujeme pomoc ve formě mentoringu a dalšího školení. Díky nim mohou živnostníci, jako je Kamal, lépe budovat své podniky. „Ze začátku jsem měl problémy s uvedením výrobků na trh a se samotným provozem, ale díky soustavné podpoře Charity jsem byl schopný je vyřešit během chvíle,“ pochvaluje si Kamal mentoring program od našich kolegů v Iráku.

Kamal ve svém obchodě

Nový podnik se sladkostmi změnil nejenom Kamalův život, ale podpořil i komunitu z Al-Kubaisy. Kamalova živnost si vede výborně, a proto se rozhodl zaměstnat ve svém obchodě další čtyři lidi, kteří teď mají stálý příjem. „Děkuji Charitě a Rozvojovému programu OSN za tuto skvělou příležitost, která podporuje místní v podnikání,“ uzavírá Kamal.

Na projektu, kterého se Kamal zúčastnil, pracuje Charita Česká republika v Iráku ve spolupráci s Rozvojovým programem OSN, za finanční podpory německého Spolkového ministerstva pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (BMZ) poskytnuté prostřednictvím rozvojové banky KfW.

 

Zaujal vás Kamalův příběh? Čtěte více: