Charita zajistí válkou stiženým lidem ve Lvovské oblasti psychologickou péči a základní potřeby
27. května 2022 Aktuality

Charita zajistí válkou stiženým lidem ve Lvovské oblasti psychologickou péči a základní potřeby

Válka na Ukrajině vyhnala z domovů už více než 14 milionů lidí, a to nejen za hranice země, ale i na další místa na Ukrajině. Lidé, kteří přišli o vlastní střechu nad hlavou, se velmi často potýkají s psychickými potížemi. Charita pomůže vnitřně vysídleným lidem ve Lvovské oblasti zajistit nejen základní životní potřeby, ale i přístup k psychosociální péči, která je v době války velmi potřebná.

Psychologická péče pro 480 zranitelných Ukrajinců

Válka negativně dopadá na duševní zdraví Ukrajinců, kterým obrátila životy vzhůru nohama. Nedostatek psychologické péče v době války komplikuje snahy vypořádat se s traumatickými zážitky. Charita proto pomůže zlepšit přístup k psychosociální péči ve Lvovské oblasti, konkrétně ve městě Brody, kde se nachází velké množství vnitřně vysídlených lidí.

Zaměříme se na pomoc těm nejvíce zranitelným skupinám lidí, jako jsou senioři, lidé s postižením, těžce nemocní, rodiny s několika dětmi a samoživitelky nebo těhotné či kojící ženy. Vyškolíme místní psychology i sociální pracovníky, aby dokázali poskytovat odpovídající péči lidem zasaženým válečným konfliktem. Pomůžeme tak vnitřně vysídleným lidem, aby se dokázali vypořádat s nepříjemnými zkušenostmi a začali znovu vést normální život. Psychologickou péči obdrží na 480 lidí.

centrum pro vnitřně vysídlené lidi na západní Ukrajině

Okamžitá peněžní podpora pro 1650 zranitelných Ukrajinců

Ve Lvovské oblasti zároveň pomůžeme vnitřně vysídleným lidem zajistit základní životní potřeby prostřednictvím peněžní podpory. Finanční pomoc umožní zranitelným osobám pokrýt základní životní potřeby a pořídit si potraviny, léky, hygienické potřeby, ale i zaplatit náklady na dopravu a ubytování.

Peněžní pomoc je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak uprchlíkům zajistit přístup k základním surovinám a službám. Zároveň jim pomáhá stanovit si vlastní rozpočet a pořídit si to, co opravdu potřebují. Díky peněžní podpoře dostane 1650 zranitelných Ukrajinců možnost začít znovu vést normální život a postavit se na vlastní nohy, díky čemuž nebudou finanční pomoc v budoucnu potřebovat.

Finanční prostředky dostanou vysídlení Ukrajinci na své vlastní bankovní účty. Podporu jim budeme vyplácet na měsíční bázi po dobu tří měsíců.

Projekt na pomoc vnitřně vysídleným lidem ve Lvovské oblasti probíhá ve spolupráci s Charitou Ukrajina a za finanční podpory Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Zaujal vás tento článek? Čtěte více: