Thaer z Iráku si díky podpoře Charity našel zaměstnání v dílně. Může tak zabezpečit svou rodinu
26. května 2022 Aktuality

Thaer z Iráku si díky podpoře Charity našel zaměstnání v dílně. Může tak zabezpečit svou rodinu

25letý Thaer Hazem Aziz si po válce se samozvaným Islámským státem dlouho hledal práci, aby se spolu se svým otcem dokázali postarat o desetičlennou rodinu. Charita mladému Iráčanovi zprostředkovala zaměstnání v údržbářské dílně v okrese Hít. Thaerovi se práce natolik zalíbila, že dnes sní o vlastní dílně.

Thaer se po válce staví na vlastní nohy i díky pomoci Charity

Thaer je vystudovaný učitel angličtiny. Jeho pracovní plány však překazila válka se samozvaným Islámským státem. V okrese Hít, kde s rodinou žije, je dnes těžké sehnat práci, protože zdejší infrastruktura se stále vzpamatovává z dlouhého konfliktu.

Thaer na Facebooku našel informace o projektu Charity Česká republika, která v regionu zprostředkovává lidem práci. Pár týdnů po registraci do naší iniciativy se mladému nastávajícímu otci ozval Mustafa, který provozuje údržbářskou dílnu. Thaerovi poskytl tříměsíční školení zaměřené na to, jak spravovat chladicí a klimatická zařízení.

registrační centrum pro lidi hledající práci

Thaer dál sbírá nové zkušenosti

Mustafa byl se svým novým pracovníkem spokojený a nabídl mu stálou práci. Thaer tak dál sbírá spoustu zkušeností. Jeho snem je otevřít si jednoho dne vlastní dílnu, kde by využil své nově nabyté znalosti. Na rozjezd vlastního podnikání si šetří z podpory, kterou mu v rámci projektu poskytuje Charita. Ze zbytku výdělku pak podporuje svou desetičlennou rodinu.

 „Díky projektu jsem mohl zabezpečit svou rodinu, což výrazně zlepšilo naši životní situaci. Děkuji Charitě a Rozvojovému fondu OSN za tuto příležitost. Velké díky také patří panu Mustafovi, že si mě vzal pod svá křídla a proškolil mě v oblasti údržby klimatizačních a chladicích zařízení, říká Thaer vděčně.

Na projektu, kterého se Thaer zúčastnil, pracuje Charita Česká republika v Iráku ve spolupráci s Rozvojovým programem OSN, za finanční podpory německého Spolkového ministerstva pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (BMZ) poskytnuté prostřednictvím rozvojové banky KfW.

Zaujal vás příběh Thaera? Přečtěte si více: