Eman z Iráku si splnila dětský sen a stala se švadlenou
24. listopadu 2022 Aktuality

Eman z Iráku si splnila dětský sen a stala se švadlenou

Eman Hameed je 41letá Iráčanka, která už od dětství toužila stát se švadlenou. Inspirovaly ji její sousedky, které si samy šily oblečení. Bohužel na splnění svého snu si Eman musela počkat. Když v roce 2014 zaútočil na její vesnici Islámský stát, Eman se vydala na útěk do bezpečí a nemohla si s sebou vzít svůj milovaný šicí stroj. Její dětský sen se jí za pár let ale přece jen splnil, i díky pomoci Charity.

Matka pěti dětí, která se snaží vyjít s penězi

Před příchodem Islámského státu do jejího rodného regionu v iráckém Anbaru se Eman, matka dvou dcer a tří synů, snažila uživit svou rodinu tím, že doma šila oblečení na šicím stroji. Její manžel pracoval příležitostně jako dělník, práci ale dostával nepravidelně.

Když v roce 2014 zaútočil ISIS na jejich domov, Eman a její rodina byli nuceni uprchnout do bezpečí do Bagdádu. Na novém místě si Eman pořídila šicí stroj z druhé ruky a znovu se vrátila ke své vášni, díky které mohla živit svou rodinu. Po třech letech života jako uprchlíci ve vlastní zemi se Eman s rodinou vrátili do rodného Anbaru. Našli ale svůj dům zničený a prázdný.

Eman je vyhledávanou švadlenou ve své komunitě

Šitím k soběstačnosti

Chvíli po tom, co se vrátila do Anbaru, se Eman dozvěděla o tom, že Charita pomáhá navrátilcům najít práci nebo obnovit jejich podnikání. Eman se přihlásila do našeho kurzu obchodních dovedností a získala grant, který ji pomohl znovu nastartovat její malou živnost. Za peníze z grantu si Eman pořídila nový šicí stroj, látky, žehlicí prkno a další pomůcky na šití.

„Díky pomoci Charity jsem dokázala zvýšit svůj příjem, a můžu tak zaopatřit mou rodinu,“ říká Eman s úsměvem na tváři.

Chcete pomoci lidem, jako je Eman, aby se dokázali postavit na vlastní nohy? Pořiďte letos pod stromeček Smysluplný dar. Nejenže tak uděláte radost svým blízkým, ale pomůžete lidem v nouzi, aby si našli obživu a vzali svůj život do vlastních rukou.

Věnujte Smysluplný dar